Naprawa – Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 3775

Witamy serdecznie!
Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić problem, który spotkał naszego klienta. Podczas swojej codziennej pracy jako kierowca ciężarówki, do tej pory nie było żadnego problemu z urządzeniem. Jak podkreśla nabywca, urządzenie jest małe, działa sprawnie i spełnia swoją rolę.

Urządzenie wielofunkcyjne posiada funkcję HP ePrint. Pozwala to na bezpośrednie i szybkie drukowanie potrzebnych dokumentów w samochodzie, poprzez połączenie smartfona oraz tabletu.
Niestety transport urządzenia, w takich warunkach objawić się może awaryjnością. Urządzenie przestało drukować. Winą okazał się czarny element widoczny na zdjęciu, który jest zamontowany bardzo delikatnie.

Sprężynka odpowiedzialna za utrzymanie elementu po prostu wyskoczyła, i cały mechanizm blokował się, nie pozwalając na swobodne drukowanie.
Objawiało się to tym, że na przednim panelu drukarki, wyskakiwał Ciągle błąd:

Drukarka została w odpowiednim miejscu rozkręcona. Przyczyna szybko rozpoznana, element został ponownie zamontowany a drukarka ponownie skręcona.

Czas naprawy zajął 60 minut.


*wszelkie materiały graficzne wykorzystane na stronie www.done-it.pl są zamieszczone tylko i wyłącznie w celach informacyjnych. Nie są one reklamowane czy przetwarzane w inny sposób.